Εκδήλωση ενδιαφέροντος για ημερήσια εκδρομή

aigina

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ 75 & ΑΡΚΑΔΙΟΥ   Τ.Κ   15341

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΤΗΛ. 210 6541558 & 210 6528894

FAX : 210 6528894

ΠΡΟΣ: Τουριστικά γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής.

Το 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ζητά προσφορές για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής με τις παρακάτω προδιαγραφές:

1. Προορισμός: Αίγινα
  2. Ημερομηνία πραγματοποίησης της εκδρομής:  Παρασκευή 24 Απριλίου 2015
  3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 100 - 120 μαθητές και 5 συνοδοί
  4. Μεταφορικό μέσο: Η μετακίνηση θα γίνει σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής με τουριστικά λεωφορεία που θα διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση,κ.λ.π.) καθώς και τις προϋποθέσεις ασφαλούς και άνετης μετακίνησης των μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειρους οδηγούς, μονόροφα οχήματα, κλιματισμός κ.λπ.). Η μετάβαση από Πειραιά προς Αίγινα και η επιστροφή θα γίνει με πλοίο της γραμμής.
  5. Πρόγραμμα εκδρομής : Η πραγματοποίηση της εκδρομής θα γίνει σύμφωνα με πρόγραμμα, το οποίο θα γίνει σε συνεργασία με το πρακτορείο και θα περιλαμβάνει:

Αναχώρηση από το σχολείο και μετάβαση στο λιμάνι του Πειραιά. Επιβίβαση στο πλοίο και αναχώρηση για την Αίγινα. Άφιξη στο λιμάνι, επιβίβαση στο λεωφορείο και αναχώρηση με πρώτο σταθμό την Παλαιόχωρα, το Μυστρά του Αργοσαρωνικού. Επίσκεψη στο γυναικείο μοναστήρι της Αγίας Τριάδας, στην αυλή του οποίου βρίσκεται ο τάφος του Αγίου Νεκταρίου. Προσκύνημα και περιήγηση στους χώρους της Μονής. Στη συνέχεια προσκύνημα στον επιβλητικό ναό του Αγίου Νεκταρίου. Επίσκεψη στον Ναό της Αφαίας και στο χωριό Αγία Μαρίνα. Επιστροφή στη Χώρα μέσω Σουβάλας. Συγκέντρωση στο λιμάνι και αναχώρηση για Πειραιά. Άφιξη στο λιμάνι και επιβίβαση στο λεωφορείο για επιστροφή στο χώρο του σχολείου.

Η συνολική τιμή ανά λεωφορείο θα συμπεριλαμβάνει τη μετακίνηση από το σχολείο προς το λιμάνι του Πειραιά και αντίστροφα καθώς και το Φ.Π.Α. Να διευκρινίζεται αν στην τιμή των λεωφορείων περιλαμβάνονται και τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια του οχήματος.

Προσοχή:

Με κάθε προσφορά θα πρέπει μαζί με τα παραπάνω (1-5) να κατατίθεται στη Διεύθυνση του Σχολείου :

1. Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ.

2. Ασφαλιστήριο συμβόλαιο γενικής αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 5 παρ. 5 ε δ β και 7 του ΠΔ 339/1996.

3. Συμβόλαιο πολλαπλής ταξιδιωτικής ασφάλισης που καλύπτει μεταξύ άλλων τα τυχόν έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη κ.λ.π.

Το ανωτέρω συμβόλαιο θα κατατίθεται στη Δ/νση του Σχολείου πριν την εκδρομή ειδικά για τις ανάγκες των συμμετεχόντων στο group του σχολείου ( μαθητές και καθηγητές )

Η μη προσκόμιση με τη προσφορά των παραπάνω παραστατικών (1, 2 & 3) συνιστά λόγο αποκλεισμού από τη διαδικασία.

Προθεσμία υποβολής προσφορών: Οι προσφορές θα κατατεθούν κλειστές στη Διεύθυνση του Σχολείου μέχρι και την Τετάρτη 18/3/2014 και ώρα 13.00 το μεσημέρι.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/3/2015