Εκδήλωση ενδιαφέροντος για μονοήμερη

FAX : 210 6528894

ΠΡΟΣ: Τουριστικά γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής.

Το 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ζητά προσφορές για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής με τις παρακάτω προδιαγραφές:

1. Προορισμός: Ναύπλιο
  2. Ημερομηνία πραγματοποίησης της εκδρομής:  Πέμπτη 14 Απριλίου 2015
  3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 110 - 130 μαθητές και 6 συνοδοί
  4. Μεταφορικό μέσο: Η μετακίνηση θα γίνει σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής με τουριστικά λεωφορεία που θα διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση,κ.λ.π.) καθώς και τις προϋποθέσεις ασφαλούς και άνετης μετακίνησης των μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειρους οδηγούς, μονόροφα οχήματα, κλιματισμός κ.λπ.).
  5. Πρόγραμμα εκδρομής : Η πραγματοποίηση της εκδρομής θα γίνει σύμφωνα με πρόγραμμα, το οποίο θα γίνει σε συνεργασία με το πρακτορείο και θα περιλαμβάνει επίσκεψη στην αρχαία Τίρυνθα, μνημείο παγκόσμιας κληρονομιάς της UNESCO, και στη συνέχεια άφιξη στην πόλη του Ναυπλίου.

Η συνολική τιμή ανά λεωφορείο θα συμπεριλαμβάνει τη μετακίνηση από και προς το σχολείο καθώς και το Φ.Π.Α.