Εκδήλωση ενδιαφέροντος για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσ. σχ. εκδρομής

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ  75  &  ΑΡΚΑΔΙΟΥ    Τ.Κ   15342

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΤΗΛ. 210 6541558  &  210 6528894

FAX  : 210 6528894

ΑΓΙΑ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ    7/2/2013

Αριθμ. Πρωτ. : 114

ΠΡΟΣ: Τουριστικά  γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής στους Δελφούς-Ιτέα-Γαλαξίδι.

Το 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ζητά προσφορές για την οργάνωση και πραγματοποίηση ημερήσιας σχολικής εκδρομής στους Δελφούς-Ιτέα-Γαλαξίδι με τις  παρακάτω προδιαγραφές:

1. Προορισμός: Δελφοί-Ιτέα-Γαλαξίδι

2. Ημερομηνία πραγματοποίησης της εκδρομής:  Παρασκευή 12 Απριλίου 2013.

3. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 120  και 5 συνοδοί καθηγητές.

4. Μεταφορικό μέσο:  Η μετακίνηση θα γίνει σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής με  λεωφορεία που θα διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση κ.λ.π.) καθώς και τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας κ.λπ.).

Είναι αναγκαίο το ένα λεωφορείο να διαθέτει αναβατόριο ή ράμπα προκειμένου να εξυπηρετηθεί μαθητής ΑΜΕΑ με αναπηρικό ηλεκτροκίνητο αμαξίδιο καθώς και ειδικό χώρο μέσα στο λεωφορείο για να φιλοξενηθεί το παιδί με το αμαξίδιο.

5. Ξεναγός και ξενάγηση  στους αρχαιολογικούς χώρους.

6.  Πρόγραμμα εκδρομής : Η πραγματοποίηση της εκδρομής θα γίνει σύμφωνα  με το παρακάτω πρόγραμμα, το οποίο μπορεί να διαφοροποιηθεί σε συνεργασία με το πρακτορείο.

8:15    Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου με προορισμό τους Δελφούς.

11:30  Άφιξη στους Δελφούς ? επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο ? ξενάγηση.

13:00  Αναχώρηση για την Ιτέα ? φαγητό.

14:00  έως 15:00 ελεύθερο πρόγραμμα.

15:00  Αναχώρηση για το Γαλαξίδι.

15:30  Άφιξη στο Γαλαξίδι ? ελεύθερο πρόγραμμα.

16:30  Συγκέντρωση και αναχώρηση για την Αθήνα με ενδιάμεση στάση.

20:30  Άφιξη στο σχολείο.

Η συνολική τιμή ανά λεωφορείο θα συμπεριλαμβάνει και το Φ.Π.Α.

Προσοχή

Με κάθε προσφορά θα πρέπει μαζί με τα παραπάνω (1-6) να κατατίθεται στη Διεύθυνση του Σχολείου :

1. Υπεύθυνη δήλωση  του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ.

2. Ασφαλιστήριο συμβόλαιο γενικής αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 5 παρ. 5εδβ και 7 του  ΠΔ 339/1996.

3. Συμβόλαιο πολλαπλής ταξιδιωτικής ασφάλισης που καλύπτει μεταξύ άλλων τα τυχόν έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη κ.λ.π.

Το ανωτέρω συμβόλαιο θα κατατίθεται στη Δ/νση του Σχολείου πριν την εκδρομή ειδικά για τις ανάγκες των συμμετεχόντων στο group του σχολείου ( μαθητές και καθηγητές )

Η μη προσκόμιση με τη προσφορά των παραπάνω παραστατικών (1, 2  & 3) συνιστά λόγο αποκλεισμού από τη διαδικασία.

Προθεσμία υποβολής προσφορών: Οι προσφορές θα κατατεθούν κλειστές στη Διεύθυνση του Σχολείου  μέχρι την Τρίτη  12/2/2013 και ώρα 12.00 το μεσημέρι.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Στιβακτάκη - Μουδάτσου Χρυσή