Αξιολόγηση προσφορών για την 3ήμερη εκδρομή

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ - ΠΗΛΙΟ

α/α

Στοιχεία Ταξιδιωτικού Γραφείου

Μεταφορικό μέσο. Πρόσθετες προδιαγραφές

Ειδικό σήμα ΕΟΤ

Κατηγορία καταλύματος

Ασφάλιση υποχρεωτική - πρόσθετη

Επιβάρυνση ανά μαθητή

Συνοδός Γραφείου

Παρατηρήσεις (1)

1.

At Holidays Lazaris Group

ΝΑΙ

"Pelion Resort"   4 αστέρωνΠορταριά   (Bungalous)

145 ?

Ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου

2.

IQ Holidays

"Despotiko"         4 αστέρων Lux Πορταριά

153 ?

3.

Manessis

"Despotiko"         4 αστέρων Lux Πορταριά

133 ?

Ξεναγήσεις       1) στο Σέσκλο και Διμήνι       και

2) στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου

"Pelion Resort"   4 αστέρων Πορταριά

127 ?

1. Η Επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών, αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του Σχολείου, και αρχηγό της εκδρομής κ. Στιβακτάκη Χρυσή , την εκπαιδευτικό κ. Παπαπαναγιώτου Αργυρώ, και την εκπαιδευτικό κ. Γαροφαλίδου Ελπίδα, την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων κ. Γκρεκιώτου Κωνσταντία και την Πρόεδρο του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου Συργκάνη Μαρία και τη γραμματέα Μουχταρίδη Κατερίνα, επέλεξε το Ταξιδιωτικό Γραφείο Manessis, επειδή η προσφορά του πληροί τους όρους της προκήρυξης και είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη. Για τούτο συντάχτηκε η από 9/12-2-2013 πράξη της Επιτροπής.

2. Μετά την εκπνοή της προθεσμίας για την υποβολή ενστάσεων(15-2-2013), θα γίνει η σύμβαση οργανωμένου ταξιδιού (ιδιωτικό συμφωνητικό) με το ανωτέρω επιλεγμένο πρακτορείο, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

3. Το Πρακτικό της Επιτροπής Αξιολόγησης των προσφορών και η Σύμβαση Οργανωμένου Ταξιδιού (Ιδιωτικό Συμφωνητικό) είναι στη διάθεση οποιουδήποτε έχει έννομο συμφέρον.

4. Ο αριθμός του ασφαλιστηρίου συμβολαίου αστικής ευθύνης του Ταξιδιωτικού Γραφείου είναι: Tour Operator αρ.10861007 της Generali Hellas και ταξιδιωτικής ασφάλισης της Generali Hellas, αρ. 10861014.

18-02-2013

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ