Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων

Αριθμ. Πρωτ.     113

ΠΡΟΣ : Τουριστικά Γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων για την πραγματοποίηση των παρακάτω σχολικών διδακτικών  επισκέψεων ? μετακινήσεων εντός Αθήνας.

Το 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ζητά προσφορές για την πραγματοποίηση  επισκέψεων ? μετακινήσεων  με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Ημερομηνία πραγματοποίησης :  Τρίτη 5 Μαρτίου 2013 και εντός του σχολικού ωραρίου.

Μεταφορικό μέσο:  Όλες οι  επισκέψεις ? μετακινήσεις  θα γίνουν με λεωφορεία που θα διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση κ.λ.π.) καθώς και τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας κ.λ.π.).

1η Διδακτική επίσκεψη: Μενίδι, Μυκηναϊκός Θολωτός Τάφος.

?     Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:38. Συνοδοί καθηγητές (3)     Σύνολο 41 (1 λεωφορείο 41 θέσεων).

2η Διδακτική επίσκεψη : Βουλή των Ελλήνων.

?     Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:56.  Συνοδοί καθηγητές: ( 3)  Σύνολο 59 (1 λεωφορείο 60 θέσεων).

3η Διδακτική επίσκεψη: Κέντρο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης «Γαία».

Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών:80.  Συνοδοί καθηγητές: (4) Σύνολο 84 (1 λεωφορείο 40 θέσεων & 1  λεωφορείο 50 θέσεων).

Σε κάθε προσφορά θα πρέπει να υπάρχει;

1.       Τελική τιμή ανά λεωφορείο συμπεριλαμβανομένου και του Φ.Π.Α.
  2.       Υπεύθυνη δήλωση  του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ.

Προθεσμία υποβολής προσφορών: Οι προσφορές θα αποσταλούν στο FAX του σχολείου (210 6528894) μέχρι την Τρίτη  12/2/2012 και ώρα 11:00 π.μ.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Στιβακτάκη - Μουδάτσου Χρυσή