Προκήρυξη διδακτικής επίσκεψης

ΤΗΛ. 210 6541558  &  210 6528894

FAX  : 210 6528894

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Θέμα: Εκδήλωση ενδιαφέροντος τουριστικών γραφείων για την πραγματοποίηση των παρακάτω  μετακίνησεων των μαθητών εντός Αττικής.

Το 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ζητά προσφορές για την πραγματοποίηση των μετακινήσεων με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Προορισμός: Μουσείο Ηρακλειδών, Θησείο

Ημερομηνία πραγματοποίησης :  Παρασκευή 7 Νοεμβρίου 2014 και Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014,  εντός του σχολικού ωραρίου.

Όροι επιλογής τουριστικού γραφείου:

• Αναχώρηση μετά από μάθημα κάποιων διδακτικών ωρών.
  • Επιστροφή ανάλογα με την διάρκεια της επίσκεψης
  • Εμπειρία οδηγών.
  • Επαγγελματική συνέπεια οδηγών - γραφείου.
  • Μονώροφο λεωφορείο.
  • Μεταφορικό μέσο: Η μετακίνηση  θα γίνει με λεωφορεία που θα διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη ελληνική νομοθεσία προδιαγραφές (έγγραφα καταλληλότητας οχημάτων, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση κ.λ.π.) καθώς και τις προϋποθέσεις ασφαλείας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας κ.λ.π.).

Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων: 65 μαθητές και 4 συνοδοί για 7/11/2014 - 52 μαθητές και 3 συνοδόι για 10/11/2014.

Σε κάθε προσφορά θα πρέπει να υπάρχει:

1.       Τελική τιμή ανά λεωφορείο συμπεριλαμβανομένου και του Φ.Π.Α.
  2.       Υπεύθυνη δήλωση  του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ.

Προθεσμία υποβολής προσφορών: Οι προσφορές θα αποσταλούν στο FAX του σχολείου (210 6528894) μέχρι την Παρασκευή  18/10/2014 και ώρα 12:00 υπ' όψει κ. Αθανασίου Κωνσταντίνου.

Ο Δ/ΝΤΗΣ

Κ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ