Ρεκόρ Γκίνες στο Καλλιμάρμαρο

Οι μαθητές του σχολείου μας βοήθησαν στην κατασκευή του γιγάντιου περιστεριού της Ειρήνης, στην εκδήλωση που έγινε στο Καλλιμάρμαρο σήμερα,στα πλαίσια της ημέρας της Ολυμπιακής Παιδείας. Κατασκεύασαν πάνω από 1500 παραδοσιακά χάρτινα καραβάκια που τοποθετήθηκαν μαζί με όλα τα άλλα στην επιφάνεια του σταδίου στο Καλλιμάρμαρο. Το περιστέρι της Ειρήνης μπήκε στο βιβλίο Γκίνες με την απόφανση της ειδικής επιτροπής.

Είδαν από κοντά τους Ολυμπιονίκες μας, άκουσαν τον Ολυμπιακό Ύμνο, αισθάνθηκαν περηφάνεια με την έπαρση της ελληνικής μας σημαίας και της σημαίας των Ολυμπιακών αγώνων. Τέλος παρακολούθησαν ένα πλούσιο ψυχαγωγικό θέαμα με γνωστούς τους καλλιτέχνες. Η παρουσία τους ήταν άψογη καθ΄όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης και ελπίζουμε και του χρόνου να παρευρεθούμε σε κάτι ανάλογο.

ΚΑΛΛ12ΚΑΛΛ15

ΚΑΛΛ16ΚΑΛΛ23