2013-Εθνική επέτειος 28ης Οκτωβρίου 1940

Γιορτάστηκε και φέτος στο σχολείο μας η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940 με τη συμμετοχή μαθητών όλων των τάξεων.

Προηγήθηκε η Γιορτή της Σημαίας και έγινε η απονομή των αριστείων και των βραβείων στους μαθητές που πρώτευσαν κατά το σχολικό έτος 2012-13.

Τα κορίτσια της χορωδίας και τα παιδιά της ορχήστρας παρουσίασαν τρία τραγούδια, τα οποια είχαν προετοιμάσει μόνα τους, λόγω της έλλειψης μουσικού - μέχρι στιγμής - στο σχολείο μας και γι αυτό τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια. Στην ορχήστρα συμμετείχε και ο πρώην μαθητής μας Νικόλαος Πλάτωνας.

Το τραγούδι "Της Δικαιοσύνης Ήλιε Νοητέ" χόρεψε ομάδα περσινών μαθητριών μας που παρευρέθηκαν στη γιορτή για την απονομή των αριστείων τους. Τις ευχαριστούμε θερμά.

UntitledΙΙΙUntitled Ι

PAR 112