Γνήσιο της Υπογραφής σε Έγγραφο

Αγαπητοί γονείς

Για τις περιπτώσεις που το σχολείο χρειάζεται ένα έγγραφο με το γνήσιο της υπογραφής σας, αυτό μπορεί να γίνει με τρεις τρόπους:

1. Να το καταθέσετε αυτοπροσώπως στη Δ/νση του σχολείου, όπου και θα το υπογράψετε.

2. Να επισκεφθείτε ένα ΚΕΠ, όπου θα γίνει θεώρηση του γνησίου της υπογραφής σας. Μπορεί να το καταθέσει ο/η μαθητής/τρια.

3. Να εκδώσετε Ψηφιακή Βεβαίωση του Εγγράφου, μέσω της πλατφόρμας Gov.gr, ως εξής:

•    Συμπληρώνετε ευανάγνωστα το έγγραφο με όλα τα απαιτούμενα στοιχεία, το υπογράφετε και το σκανάρετε σε PDF (όλες οι σελίδες σε ένα αρχείο, σε 300 DPI).
  •    Μεταβαίνετε στην ιστοσελίδα https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/psephiake-bebaiose-eggraphou κι εκεί ακολουθείτε τις οδηγίες, ώστε να ανεβάσετε το έγγραφό σας, στη μορφή PDF.
  • Αποθηκεύετε το έγγραφο, με την Ψηφιακή Βεβαίωση, στον υπολογιστή σας.
  • Αν υπάρχει η δυνατότητα, το εκτυπώνετε και το καταθέτει ο/η  μαθητής/τρια. Αν όχι, το στέλνετε στο μέιλ του σχολείου, για να το εκτυπώσουμε εμείς. Παρακαλούμε το όνομα του αρχείου που θα στείλετε να έχει το Επώνυμο του/της μαθητή/τριας, το θέμα και την τάξη, π.χ: "Οικονόμου_Μονοήμερη_Α"
  • Το έγγραφό σας θα πρέπει στο κάτω μέρος της σελίδας να έχει το εξής:

0 govgr

Ευχαριστούμε!