e-εγγραφές

Τα αποτελέσματα της πρώτης κατανομής των μαθητών στην Α΄Λυκείου θα είναι διαθέσιμα  για τους μαθητές/τριες και τους κηδεμόνες τους από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019, στις 5.00 μ.μ.. Οι μαθητές/τριες των οποίων η κατανομή έχει ολοκληρωθεί θα μπορούν να εκτυπώνουν την αίτησή τους, προκειμένου να την καταθέσουν στο Λύκειο, μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, όπως προβλέπεται στην με αρ. 79942/ΓΔ4/21-5-2019 ΥΑ (Β΄ 2005).

Οι μαθητές/τριες που δεν πρόλαβαν να κάνουν Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής μπορούν να την υποβάλουν κατά τη δεύτερη περίοδο (Β΄φάση) των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής στο e-εγγραφές από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019 (09.00) έως και την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2019 (23.59).

Οι μαθητές/τριες που θα υποβάλουν εκ νέου Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής στη Β’ φάση των ηλεκτρονικών εγγραφών, όσο είναι ενεργοποιημένη η εφαρμογή e-εγγραφές για υποβολή αιτήσεων, θα μπορούν να τροποποιούν/διαγράφουν την αίτησή τους.