Κατάθεση Αξιολογικών Εκθέσεων ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω:

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών οφείλουν να καταθέτουν στο σχολείο όλες τις Αξιολογικές Εκθέσεις από το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ,  μόλις τις παραλάβουν από τον φορέα.

Μαζί με την Αξιολογική Έκθεση θα πρέπει να συμπληρώνουν και να καταθέτουν στη Δ/νση του σχολείου την παρακάτω Αίτηση, καθώς, τόσο η δυνατότητα προφορικής εξέτασης, όσο και η δυνατότητα απαλλαγής από τον βαθμό της Β΄Ξένης γλώσσας, είναι προαιρετικά και επαφίενται στην απόφαση του γονέα/κηδεμόνα:

ΑΙΤΗΣΗ (ΣΕ WORD)

ΑΙΤΗΣΗ (ΣΕ PDF)

Θα παρακαλούσαμε, δε, οι Αξιολογικές Εκθέσεις των μαθητών που εγγράφονται στην Α΄Γ/σίου (οι οποίες έχουν, ήδη, εκδοθεί) να κατατίθενται στη Δ/νση του σχολείου μέχρι τη 10η Σεπτεμβρίου κάθε νέου σχολικού έτους, καθώς παίζουν σημαντικό ρόλο, εκτός των άλλων, και στη διαχείριση των τμημάτων του σχολείου.

Αν κάποιος γονέας/κηδεμόνας αναμένει την έκδοση Αξιολογικής Έκθεσης και έχουν ολοκληρωθεί όλες οι προηγούμενες διαδικασίες, θα επιθυμούσαμε να μας ενημερώνει τηλεφωνικά.